Cross Hatch Cutter

TEKLİF SEPETİNE EKLE
2 YIL
STOKTA VAR

Bilgi

ISO 2409: Boyalar ve vernikler. Çapraz kesim testi.
 
 
 ISO 16276-2: Çelik yapıların koruyucu boya sistemleri ile korozyon koruması. Bir kaplamanın yapışma / kohezyonunun (kırılma mukavemeti) değerlendirilmesi ve kabul kriterleri. Bölüm 2: Çapraz kesim testi ve X-kesim testi.
 
 
 Çapraz Kulp Kesici, kaplamaya dik açılı bir kafes modeli kaplandığında ve alt tabakaya nüfuz ettiğinde, kaplamaların yapışma direncinin substratlardan ayrılmasına kadar bir değerlendirmesinin yapılmasını sağlayan çok bıçaklı bir kesme aletidir.
 
Kaplama kalınlığı kullanılan Kesici boyutunu belirler. 1mm Kesici 60 mikronun altındaki kaplamalar için uygundur. 2mm Kesici 60 mikron üzeri kaplamalar için uygundur.
 
Birden fazla kaplama, kaplamanın tek tek katmanlarının birbirinden ayrılmasına karşı direncin değerlendirilmesi için test edilebilir.
 Sertleştirilmiş takım çeliği kesme bıçakları 6 kesme kenarı ile hassas zemindir, böylece bir kesici taraf künt hale geldiğinde kullanılmak üzere 5 kesici kenar daha vardır.
 
Yapışma Testi Bandı 25 mm genişlik başına 9.5N'lik bir yapışkan mukavemetine sahiptir ve kaplamaya doğru yapışmayı sağlamak için şeffaftır.
 
Yapışma Testi Teyp 25mm ve bir x3 Işıklı Büyüteçli endüstriyel köpük dolgulu Taşıma Çantası ile birlikte verilir.

ÜRÜN ÖZELLİKLERİ

Kesme

 
Gerekli kaplama kalınlığı için doğru Çapraz Kapak Kesici'yi seçin.
 
Çapraz Kulp Kesiciyı, bıçak test yüzeyine normal olacak şekilde tutun. Üniform basınç ile kesme kenarı, kaplama boyunca düzgün bir kesme hızında çekilir. Tüm kesimler alt tabakaya nüfuz etmelidir.
 
Daha sonra paralel kesimler yaparak bu işlemi tekrarlayın ve orijinal kesimleri 90 derece geçerek bir kafes deseni oluşturunuz.
 
Kesici Kafa, yüzeyde 8 kesim yapacak: her iki taraftaki 2 ince kesim Kesici Başı sabitleyecektir ve merkezdeki 6 kesim, test alanı olan kafes şeklini yaratır.

Kaplama kaldırma

 
Test alanını, kafes deseninin köşegeni boyunca yumuşak bir fırça ile birkaç kez hafifçe fırçalayın.
 
Her test dizisinin başında, Yapışma Testi Bandı'nın ilk üç turunu rulodan çıkarın ve atın.
 
Bir parçayı yaklaşık 75 mm uzunluğunda çıkarın. Teybi sadece uçlarda tutarak, yeni açıklıktaki Bandı bir dizi kesime paralel bir yönde kafes deseninin üzerine bastırın ve kafes deseni üzerinde 20mm ötesine gelecek şekilde pürüzsüz hale getirin. Kaplama ile iyi teması sağlamak için, Bandı bir parmağınızla sıkıca ovalayın. Banttan görülen kaplamanın rengi, genel temasın yararlı bir göstergesidir.
 
Bandı uygulayarak 5 dakika içerisinde serbest ucunu 1 saniyede bir açıyla 60 ° 'ye olabildiğince yakın bir açıyla çekerek çıkarın.
 
Birden fazla tabakadan oluşan toz kaplamalar veya kaplamalar için, Bant uygulamasının ve çıkarmanın kafes deseninin her yönünde en az bir kez gerçekleştirilmesi tavsiye edilir.
 
Yapışma Testi Bandı, şeffaf bir tabakaya yapıştırılarak gerçekleştirilen inceleme için kalıcı bir kayıt olarak tutulabilir.
 
X3 Işıklı Büyüteç'i kullanarak kaplamanın kesim alanını dikkatlice inceleyin.

Çapraz Kesme Operasyonu

Değerlendirme

 
X3 Işıklı Büyüteç'i kullanarak kaplamanın kesim alanını dikkatlice inceleyin.
 
Kesim alanını aşağıdaki sayfadaki Sınıflandırma Kılavuzuna göre sınıflandırın. Mümkünse, test edilen alanı, test alanının görünümü ve aydınlatması tek bir doğrultuda sınırlı kalmayacak şekilde döndürün. Bandı benzer bir şekilde incelemek yararlı olabilir.
 
Sınıflandırma Kılavuzu sadece yaklaşık bir bilgi kılavuzu olarak verilmiştir (kesin sınıflandırma için uygun Uluslararası Standartlara bakınız).
 

Genel

 

Kesici Kafanın Değiştirilmesi

 Kesme Kafasında 6 kesme kenarı vardır. Bir kenar künt hale geldiğinde, tutucu vidayı sökerek Kesici Başlığı çıkarınız ve ikinci yeni kullanılmayan kesici kenar seçilene kadar Kesici Başlığı çevirin.
 
Yedek Kesici Kafaları mevcuttur.
 
 

Teyp Raf Ömrü

 Yapışma Testi Bandı'nı aşırı sıcaklık veya gün ışığına maruz bırakmayın. Teypin, satın alındığı tarihten itibaren 12 aylık bir süre içinde kullanılmasını öneririz.